• Europejska Odznaka Jakości za projekt e-twinning "Intercultural Journey" przyznana


   • Krajowa Odznaka Jakości za projekt Inrecultural Journey

   • "Intercultural Journey" WSTĘP

   • Certyfikat potwierdzający uczestnictwo naszej szkoły w tegorocznym projekcie eTwinning 

   • Działania wrześniowe - część 1

   • We wrzesniu uczniowie uczestniczący w projekcie wykonali avatary i udzielili im głosu przedstawiając się. Dodatkowo wykonaliśmy plakat z avatarami oraz przygotowaliśmy logo, które wzięło udział w głosowaniu na zwycięzkie logo projektu. W głosowaniu (za pomocą ankiet Google) wzięło udział ponad 400 uczniów. Zwyciężyło logo Szkoły dla Dziewcząt w Jordanii. GratulujemyŚmiech Poniżej prezentujemy film z przedstawiającymi się avatarmi z Polski, dwóch wybranych szkół w projekcie z Hiszpanii, Turcji oraz wszystkich uczniów, którzy zaprezentowali się w ten sposób (ostatni filmik)

   • Działania wrześniowe - część 2

   • Prezentujemy plakat uczniów z Polski oraz kilka avatarów naszych kolegów z projektu.

   • Działania wrześniowe -LOGO, część 3

   • Prezentujemy logo Dawida z klasy 4R oraz kilka innych logo przygotowanych przez naszych partnerów. Zwyciężyło logo Szkoły dla Dziewcząt w Jordanii (pierwsze z prezentowanych zdjęć)

   • Działania październikowe - PIERWSZE SPOTKANIE NA ŻYWO SZKÓŁ PARNERSKICH

   • W październiku nauczyciele szkół partnerskich zorganizowali dla uczniów webinar live, w którym uczniowie przedstawiali się sobie nawzajem, a nas†ępnie zagrali w grę "Koło Fortuny" odpowiadając na pytania prowadzącej spotkanie SEMY TÜRKMEN BÜYÜKKEÇECİ. Technikum nr 2 reprezentowała Jadzia i Sandra z klasy 3R oraz Julia i Mikołaj z klasy 4T. Spotkanie miało miejsce na platformie Zoom. Wzięło w nim udział łącznie około 50 uczniów z krajów partnerskich. Uczniowie mówili o swoich upodobaniach, szkole i wrażeniach z dotychczasowych działań. Jest nam miło, że uczniowie nawiązali interakcję językową i wykorzystali język w praktyce. To pierwsze spotkanie z wielu innych przewidzianych w tym projekcie.

    Poniżej prezentujemy część spotkania i wypowiedzi naszych uczniów

   • Działania październikowe - gra Kahoot nt. atrakcji turystycznych

   • W miesiącu październiku szkoły partnerskie wykonały cztery zdania. Przedstawiamy pierwsze z nich - gra Kahoot na temat atrakcji turystycznych krajów partnerskich. Każda szkoła zobowiązana została do przygotowania dwóch pytań. Łącznie przygotowano 32 pytania, na które odpowiadało 41 uczestników. Gra miała miejsce w godzinach wieczornych 27 października na platformie Zoom. Naszą szkołę reprezentowała Julia z klasy 4T oraz Jadzia z klasy 4R. Rywalizacja była zacięta. Zwyciężyła NASZA EKIPA! Julia zajęła 1 miesjce, a Jadzia trzecie. Serdecznie im gratulujemy. Zwyciężczynie otrzymały cetyfikaty i wysokie oceny z języka angielskiego.

    Tutaj znajduje się film relacjonujący część gryŚmiech

   • Działania październikowe- atrakcje turystyczne

   • Drugim zadaniem w sesji październikowej było przygotowanie prezentacji / plakatów na temat najważniejszych atrakcji turystycznych naszych miast lub państw. Uczniowie przygotowali zarówno plakaty jak i prezentacje video. Wszystkie prace zebrane zostały w postaci KSIĄŻKI ON-LINE na platformie www.bookcreator.com, która znajduje się poniżej. Zapraszamy do lektury:)

     Prezentacja do ksiazki naszych uczniów została wykonana przez Zuzannę, Patrycję i Mikołaja z klasy 4t/r

   • Działania październikowe - atrakcje turystyczne

   • W tym miesiącu stworzyliśmy nie tylko ksiązkę, ale także puzzle z wybranym motywem atrakcji turystycznych naszych partnerów w projekcie. Szkoły połączyły się w pary i przygotowały garść informacji na temat ciekawych lub charakterystycznych miejsc turystycznych w krajach partnerskich. Polska wylosowała Jordanię - dość egzotyczną dla nas;) Plakaty przygotowała Martyna i Natalia z klasy 3T.

    Poniżej przedstawiamy pozycję ksiązkową z puzlami. Wystarczy kliknąć na wybrana atrakcję i ułożyć puzle w ramach relaksu:) Polska ekipa przygotowała zdjęcie przepięknej Zatoki Akaba leżącej w północnej części Morza Czerwonego. Jordania dzieli te wybrzeża z Egiptem, Izrealem i Arabią Saudyjską.

    https://read.bookcreator.com/TxLOg6en5PXkVTzybGFP62cKIj13/3LGyWiwTQ0uaZeOCdD6UaQ

   • Działania listopadowe - kultura, tradycje przeszłe i obecne

   • W listopadzie mówiliśmy o przeszłych i obecnych tradycjach w naszych krajach. Uczniowie biorącyudział w działanich listopadowych podzieleni zostali na trzy grupy: mixed team 1mixed team 2 i mixed team 3. Każda grupa opracowała inne zagadnienie. Uczniowie komunikowali się przez aplikację Whatsapp, na którą wysyłali swoje video oraz wszelkie plakaty i zdjęcia. Grupa 1 przygotowała plakaty związane z krajowymi tradycjami, grupa 2 przygotowała i nagrała zdania zaczynające się od "used to", a wszystkie prace zostały przedstawione w postaci książki:), grupa 3 miała za zadanie stworzyć wspólnie tekst na temat tradycji, a następnie wypowiedzieć jeden przydzielony wyraz, by odczytać i nagrać cały tekst:)  Uczniowie wzięli również udział w quizzie nt. tradycji i zwyczajów krajów partnerskich. 

   • Działania listopadowe - kultura, tradycje przeszłe i obecne

   • W listopadzie mówiliśmy o przeszłych i obecnych tradycjach w naszych krajach. Uczniowie biorący udział w działanich listopadowych podzieleni zostali na trzy grupy: mixed team 1mixed team 2 i mixed team 3. Każda grupa opracowała inne zagadnienie. Uczniowie komunikowali się przez aplikację Whatsapp, na którą wysyłali swoje video oraz wszelkie plakaty i zdjęcia. Grupa 1 przygotowała plakaty związane z krajowymi tradycjami, grupa 2 przygotowała i nagrała zdania zaczynające się od "used to", a wszystkie prace zostały przedstawione w postaci książki:), grupa 3 miała za zadanie stworzyć wspólnie tekst na temat tradycji, a następnie wypowiedzieć jeden przydzielony wyraz, by odczytać i nagrać cały tekst:)  Uczniowie wzięli również udział w quizie (quizzit) nt. tradycji i zwyczajów krajów partnerskich. 

    Efekty pracy mixed team 1 i naszego ucznia Mikołaja z klasy 4T 

    Efekty pracy mixed team 3 i naszych uczennic Natalii i Martyny z klasy 3T oraz Wiktorii z klasy 3R

   • Działania grudniowe - tradycyjne przepisy, życzenia noworoczne, webinar z szefem kuchni

   • Okres świąteczny był dla nas niezwykle gorączkowy. Przygotowaliśmy nie tylko prezentacje i życzenia świąteczne, ale mówilismy także o wadze zdrowego odżywiania. Uczniowie wypowiedzieli się, z czym utożsamiają zdrowy styl życia. Zebrane myśli zostały zaprezentowane w postaci mapy myśli przy użyciu aplikacji Mentimeter.

    Kolejnym przedsięwzięciem było prygotowanie życzeń świątecznych i noworocznych dla wylosowanego partnera. Nasza szkoła wylosowała Liceum Ogólnokształące w Korfez w Turcji, które brało udział w projekcie z nauczycielką Solmaz Nureddin. Życzenia i oprawę przygotowała Julia Pawlak z klasy 4T. Oto efekty pracy:

    Kolejnym projektem edycji grudniowej było przygotownie życzeń i zawieszenie ich na wspólnym drzewku świątecznym, a także przygotowanie pytań do naszego świątecznego quizu na zywo o tematyce tradycyji świątecznych i zabaw noworocznych. Link poniżej:

    https://www.thinglink.com/scene/1525622503504871426

    https://padlet.com/gizemnurylmz/6gkeggv8du17q0vh

    Jednym z ciekawszych i inspirujących zadań grudniowych był webinar żywieniowy przygotowany przez naszago partnera z Turcji pt. INTER-CULTURAL JOURNEY COOKING WEBINAR WITH EXECUTIVE CHEF EDA AYDIN. Podczas warsztatu na żywo mieliśmy przyjemność ogladać proces powstawania specjałów tureckich tylko dla nas! Dziękujmey Asude!!!kiss

    Uczniowie upiekli w domu słodkości, z których powstały życzenia noworoczne pomyślności i szczęścia na Nowy Rok 2022

    To nie wszystkie nasze zadania:) Uczniowie pracowali wspólnie, by stworzyć książkę z przepisami kucharskimi. Przepis na świąteczne pierogi także przygotowała Julia Pawlak z klasy 4T. Efekty naszej wspólnej ksiazki poniżej.

   • Działania marcowe i kwietniowe - światowe dziedzictwo, pisarze i ich dzieła, wspólna piosenka

   • Przedsięwzięcia wiosenne skupiły się wokół tematyki dziedzictwa światowego. Dzięki wspólnej pracy powstała wirtualna wystawa prac uczniów krajów partnerskich. Naszym przewodnikiem był Mikołaj Waleczek z klasy 4T, który wykonał plakat na temat Florencji oraz Gdańska. Efekty prac mixed team 1 można zobaczyć tutaj:

    Mixed team 2 reperezentowała tym razem Martyna Ludwichowska z klasy 3T, która wraz innymi uczestnikami wykonała piosenkę Alexandra Rybaka "Fairytale" a cappella. Efekty prac w video:

    Katarzyna Bonda, Olga Tokarczuk i Henryk Sienkiewicz znaleźli się na plakatach Natalii Gonsior z klasy 3T, która  zwięźle przedstawiła ich twórczość krajom partnerskim. Praca została uwzględniona we wspólnej książce, w której można poczytać o innych wybitnych - poczytnych literatach i ich dziełach. Zapraszamy do oglądania:

   • Podsumowanie projektu - certyfikaty

   • Nasze wspólnie ułozone słowa piosenki! Dziękujemy za wszystko!
    https://youtu.be/yPPi7c4_zf4

    Dziekujemy za możliwość wzięcia udziału w projekcie, który był dla nas wielka przygodą. Współpracowaliśmy, uczyliśmy sie wykorzystania nowych aplikacji, mówiliśmy i pisaliśmy w języku obcym. Otworzyliśmy się nam na nowe doświadczenia, poznaliśmy inne kultury, rywalizowalismy w quizach i uczestniczylismy we wspólnych przedsięwzięciach. Nasz wysiłek doprowadził nas do wspolnego celu i końca naszej podróży:) Dziekuję moim uczniom za wytężoną i owocną pracę, a tym najbardziej wytrwałym Sema, Betul i Solmaz wręczają certyfikaty.