• Podsumowanie roku sportowego 2023/2024

  • W poniedziałek, 10 czerwca, odbyło się podsumowanie roku sportowego 2023/2024. Reprezentanci Technikum nr 2 wzięli udział w tegorocznej „Licealiadzie”. Spośród wszystkich szkół ponadpodstawowych dziewczęta zajęły IV miejsce, a chłopcy V miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Mamy nadzieję na wasze sukcesy w kolejnych rozgrywkach międzyszkolnych!

  • Reprezentantka MOSiRu Tychy w kajakarstwie

  • Przedstawiamy naszą uczennicę Oliwię Goj z klasy 1 TR, reprezentantkę MOSiRu Tychy w kajakarstwie.

   Oliwia trenuje niespełna 3 lata i już osiągnęła sporo sukcesów:

   >Długodystansowe mistrzostwa śląska : k1 -4 kilometry 2 miejsce ; K2 - 5 kilometrów 2 miejsce.

   >Długodystansowe mistrzostwa polski 7 miejsce ( 3 w swoim roczniku)

   > Mistrzostwa polski w maratonie kajakowym 15,2 kilometrów - 5 miejsce ( 2 w swoim roczniku ).

   Kolejne starty już niebawem i z pewnością Oliwia zdobędzie następne medale.

   Trzymamy mocno kciuki!!

  • III etap Olimpiady Kreatywni w Reklamie

  • Nasza uczennica klasy maturalnej Patrycja Wodniok zmierzyła się z 86 najlepszymi uczestnikami z całej Polski podczas III etapu Olimpiady Kreatywni w Reklamie, która odbyła się na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

   Gratulujemy jej dostania się do grona najlepszych i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!

  • "Społeczna rewolucja zaczyna się we mnie"

  • Ogólnopolski konkurs "Społeczna rewolucja zaczyna się we mnie"

   Uczennice naszej szkoły  Daria Kuchkova, Valeria Matihorova, Anna Titenko zajęły pierwsze miejsce w kategorii spot radiowy, konkurs jest zorganizowany przez Techniukm nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu.

   Gratulujemy!!

  • Młodzi w biznesie!- w finale zajęliśmy 2 i 5 miejsce :)

  • W finale konkursu "Młodzi w biznesie" drużyny z Technikum nr 2 w Tychach, po zaciętej rozgrywce, zajęły II i V miejsce.

   Gratulacje należą się:

   - wicemistrzom z klasy 3 e, tzn. Dawidowi Borkowskiemu, Dominikowi Chojeckiemu i Krzysztofowi Matyaszczykowi

   oraz

   Michałowi Kaczmarczykowi, Dawidowi Kielar i Rafałowi Wojtala (2 e) za piąte miejsce uzyskane w debiutanckiej grze.

   W pokonanym polu zostało kilkadziesiąt innych drużyn.

    

   W ramach konkursu - członkowie drużyn - przez 5 tygodni eliminacji wcielili się w rolę właścicieli Biur podróży i decydowali o ofercie, marketingu, zapotrzebowaniu i strukturze pracowników swoich firm. Wszystko po to, by być najlepszym spośród kilkudziesięciu wirtualnych firm.

   Bazą rozgrywek są symulacje biznesowe firmy Revas, dzięki którym uczestnicy kształtują postawy przedsiębiorcze (https://www.facebook.com/revaspl).

  • PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU - 2018/2019

  • W roku szkolnym 2018/2019 Dziewczęta reprezentujące Zespół Szkół nr 2 zajęły III miejsce w międzyszkolnej rywalizacji sportowej organizowanej przez Szkolne Towarzystwo Sportowe.

   Na ten sukces pracowały cały rok szkolny osiągając wysokie wyniki w poszczególnych dyscyplinach, m.in. I miejsce w koszykówce, III miejsce w lekkoatletyce, I miejsce w piłce ręcznej. Piłka ręczna to koronna dyscyplina naszych reprezentantek, w tym roku szkolnym wywalczyły wicemistrzostwo województwa śląskiego. Srebrne medalistki z ZS 2 to: Wiktoria Kosmowska - kapitan, Karolina Kawalec, Iwona Szyroki, Adrianna Mazurczyk, Karolina Polańska, Natalia Pająk, Wiktoria Faroń, Sara Cincio, Klaudia Toczek, Monika Grochala.

   Indywidualny sukces odniosła Wiktoria Kosmowska, która po raz trzeci zdobyła tytuł Najwszechstronniejszej Zawodniczki Tyskich Szkół Ponadgimnazjalnych.

  • Zarządzanie firmą – JA TITAN 2019

  • Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzanie firmą JA Titan 2019, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

   Ogólnopolski Konkurs Zarządzanie firmą JA Titan to konkurs oparty na grze symulacyjnej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. Został stworzony w celu zwiększenia motywacji do zdobywania i weryfikacji wiedzy z różnych obszarów funkcjonowania firmy bez ponoszenia ryzyka, które towarzyszy decyzjom w rzeczywistości rynkowej. Ten swoisty kurs ćwiczy i rozwija wiedzę z: zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej, podejmowania decyzji, czyli rozwija ogólną świadomość biznesową.

    W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyły 1104 zespoły z całej Polski - w tym 161 zespołów z województwa śląskiego. W wyniku rozgrywek prowadzonych od 9 grudnia 2018 r. (4 rundy i półfinał- łącznie aż 32 dni konkursowe) jedynym zespołem w finale, reprezentującym Tychy i zarazem jednym z dwóch reprezentujących województwo śląskie był ZS2_CHMURKI z Zespołu Szkół nr 2 (skład: Karolina Marachowska i Paulina Kowalczyk z kierunku technik ekonomista - klasa 1E). Kolejny zespół z naszej szkoły tzn. ZS2_Circles tworzyli uczniowie z kierunku technik organizacji reklamy (Samuel Tużyniecki i Dawid Sękowski z klasy 1R). W klasyfikacji generalnej chłopcy uplasowali się tuż za finałem na miejscu 13 i uzyskali tytuł finalisty wojewódzkiego.

   Finał konkursu „Zarządzanie firmą – JA TITAN 2019" odbył się 11 i 12 kwietnia br. w Ministerstwie Finansów w Warszawie. W tej rozgrywce wzięło udział 12 najlepszych drużyn z Polski. Dziewczęta z klasy 1E nie poprzestały na uzyskaniu tytułu finalisty ogólnopolskiego konkursu Zarządzanie firmą lecz po wyrównanych i zaciętych grach zajęły ostatecznie 5 miejsce. Dyplomy i nagrody uczniom i opiekunom wręczyli pani Alicja Żelichowska, Dyrektor Biura Logistyki Ministerstwa Finansów oraz pani Magdalena Raczek-Kołodyńska, Wiceprezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

   Udział w tegorocznym finale konkursu „Zarządzania firmą” z pewnością zaowocuje jeszcze większym zaangażowaniem naszych uczniów w kolejnych edycjach JA Titan.

   W dotychczasowej historii w finale ogólnopolskiego konkursu Zarządzanie firmą Ja Titan, zespół z naszej szkoły uczestniczył raz – w 2013 roku. Wielokrotnie zespoły z ZS nr 2 kończyły rywalizację w półfinałach czyli na etapie wojewódzkim.

   Opiekun wszystkich uczniów z tyskiego „ekonomika” biorących udział w Ja Titan to Roman Kowalkowski.

  • PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU - 2017/2018

  • W dniu 14 czerwca br. w Zespole Szkół nr 4 w Tychach odbyło się uroczyste podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018.

   Zarząd Szkolnego Towarzystwa Sportowego w Tychach wręczył puchary i dyplomy najlepszym uczniom-sportowcom, a także nauczycielom, trenerom i dyrektorom szkół.

   W Licealiadzie dziewcząt drugie miejsce zajęła nasza szkoła - Zespół Szkół nr 2 w Tychach. Sportowcem roku szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt (pierwsze miejsce) po raz drugi z rzędu zajęła nasza uczennica - Wiktoria Kosmowska z klasy 3E. Uroczystość uświetnił m.in. występ członków klubu sportowego Capoeira Camangula, w którym trenuje nasz uczeń - Szymon Świć z klasy 3c.

   Gratulujemy Wiktorii i wszystkim naszym zawodniczkom, które przyczyniły się do zdobycia przez szkołę tak wysokiego miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych.

   Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego, którzy tak doskonale przygotowali nasze uczennice do konkursów i zawodów sportowych.

   Życzymy dalszych sukcesów!

  • Certyfikat "Biblioteka na medal"

  • Biblioteka szkolna ZS2 w Tychach dołączyła do grona najaktywniejszych bibliotek szkolnych w kraju promując swoją pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa na ogólnopolskim blogu edukacyjnym „Biblioteki Szkolne Online” http://biblioteki-szkolne.blogspot.com, otrzymując nagrodę w postaci certyfikatu "Biblioteka na medal".

  • Radio o naszych uczniach i sukcesach - Radio eM Katowice

  • W dniu wczorajszym w ramach eMisji Specjalnej w Radiu EM był wyemitowany materiał "Zakręceni w przestrzeni", a do tego... bardzo zdolni! Tacy są uczniowie Technikum nr 2 w Tychach."

   Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją zamieszczoną na portalu radioem.pl

   Poniżej link:

   http://radioem.pl/doc/4614508.Pufy-i-fotele-na-szkolnym-korytarzu

  • Wygrana dziewcząt w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych

  • Piłka ręczna szkół ponadgimnazjalnych

   Wyniki rywalizacji w roku szkolnym 2017/2018

  • Prasa o naszych uczniach i sukcesach - NASZE TYCHY

  • Polecamy zapoznanie się z artykułem "Tyszanie wyróżnieni w stolicy. Zakręceni z Technikum nr 2" zamieszczonym w nr 50/525 z 12 grudnia br. tygodnika NASZE TYCHY.

  • Maciej Bodzioch stypendystą Prezesa Rady Ministrów

  • 24 listopada 2017 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach  odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom z m.in.  z Tych, Katowic i Świętochłowic.

   Stypendystą z naszej szkoły w roku szkolnym 2017/2018 jest Maciej Bodzioch z klasy 4e.

   Dyplomy stypendystom wręczał  Wicekurator Oświaty pan mgr Jacek Szczotka. Uroczystość uświetniły występy artystyczne młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Katowicach.

   Serdecznie gratulujemy Maćkowi dotychczasowych osiągnięć i życzymy sukcesów w tym roku szkolnym.

  • Tomasz Budziosz z klasy 1e w Młodzieżowej Radzie Miasta

  • Po wakacyjnej przerwie i nowych wyborach swoją działalność wznowiła Młodzieżowa Rada Miasta. Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Tychy kadencji 2017-2018 odbyło się 23 listopada 2017 r. o godz. 16.30 w sali 102 Urzędu Miasta Tychy. Naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta reprezentuje  Tomasz Budziosz z klasy 1e. Gratulujemy  i życzymy  udanego roku.

   http://www.tychy.pl/2017/11/24/mlodziezowa-rada-miasta-pierwsza-sesja/

  • Prasa o naszych uczniach i sukcesach - ECHO

  • Polecamy zapoznanie się z artykułem "Uczniowie ZS nr 2 wyróżnieni. Zakręceni w Przestrzeni - pokaż swoją kreatywność" zamieszczonym w Górnośląskim Tygodniku Regionalnym ECHO nr 47/2017 z 22 listopada br. .

  • Spotkanie z Radną Miasta Tychy Ewą Węglarz

  • Dnia 16.11.2017 r. uczniowie klasy 3R spotkali się z Radną Miasta Tychy Ewą Węglarz.

   Przedmiotem rozmów było dofinasowanie projektu "Korytarz" wykonanego w ramach konkursu "Zakręceni w przestrzeni".

   https://www.youtube.com/embed/FF0nBOXzusU

  • Gala "Innowacyjne ECO-MIASTO" i "Zakręceni w przestrzeni"

  • Dnia 8 listopada 2017 roku uczniowie kierunku technik organizacji reklamy: Paweł Bania, Aleksandra Czarnynoga, Agnieszka Kopiec, Magdalena Mędrysa, Klaudia Sojka i Agata Tyśkiewicz wraz z opiekunem Romanem Kowalkowskim, wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjne Eco-miasto" w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik, gdzie odebrali nagrodę wręczaną osobiście przez Pana Ambasadora Francji - Pierre'a Lévy: 5000 zł na realizację swojego projektu oraz dyplomy.

   Młodzież z Technikum nr 2 reprezentowała Tychy w Warszawie jako pierwsza w historii prestiżowego konkursu "Zakręceni w przestrzeni".

   Uczniowie klasy IV Zespołu Szkół nr 2 w Tychach (Technikum nr 2) kierunku technik organizacji reklamy: Paweł Bania, Aleksandra Czarnynoga, Agnieszka Kopiec, Magdalena Mędrysa, Klaudia Sojka i Agata Tyśkiewicz wraz z opiekunem Romanem Kowalkowskim zdobyli nagrodę wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Zakręceni w Przestrzeni - pokaż swoją kreatywność" za ciekawą transformację miejsca „niczyjego", jakim jest szkolny korytarz, w miejsce spotkań uczniów. Zastosowano zabiegi aranżacyjne, które mogą zaowocować znaczącą, pozytywną zmianą. Jury doceniło również próbę budowania tożsamości społeczności szkolnej za pomocą ściany absolwenta. Wszystkie elementy zostaną wykonane z ekologicznych materiałów.

   Na konkurs zgłoszono ponad 200 prac z całej Polski. Konkurs „Zakręceni w Przestrzeni” jest częścią programu ECO-MIASTO, promującego idee zrównoważonego rozwoju miast. Organizatorem tego programu jest ambasada Francji w Polsce we współpracy ze Wspólnie – Fundacją LafargeHolcim, Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz francuskimi firmami działającymi na rynku polskim.

   Dnia 8 listopada 2017 roku uczniowie wraz z opiekunem wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjne Eco-miasto" w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik, gdzie odebrali nagrodę wręczaną osobiście przez Pana Ambasadora Francji Pierre'a Lévy: 5000 zł na realizację swojego projektu oraz dyplomy. Ponadto wygrany zespół weźmie udział w warsztatach architektonicznych, które również są częścią nagrody.

   Młodzież z Technikum nr 2 reprezentowała Tychy w Warszawie jako pierwsza w historii prestiżowego konkursu "Zakręceni w przestrzeni".

  • 3 miejsce w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

  • Dziewczyny z klas drugich i trzecich naszego Technikum wywalczyły trzecie miejsce w  Rejonowych Zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, organizowanych we wrześniu w Mikołowie. Gratulujemy Karolinie Kawalec, Wiktorii Kosmowskiej, Adriannie Mazurczyk, Iwonie Szyroki i Justynie Mularczyk!

  • Gala Najzdolniejszych

  • 5 października 2017 roku w Teatrze Małym miała miejsce uroczystość o nazwie Gala Najzdolniejszych, zorganizowana przez Miejskie Centrum Oświaty w Tychach. Zostali na niej nagrodzeni tyscy uczniowie najbardziej wyróżniający się w kategoriach: naukowej, artystycznej i sportowej.

   Podczas tej ważnej miejskiej uroczystości naszą szkołę reprezentował Maciej Bodzioch – stypendysta Prezesa Rady Ministrów  oraz miejskiego stypendium  Tyskie Orły.

   Gratulujemy Maćkowi i życzymy dalszych sukcesów.

  • Gala "Śląskie Asy"

  • W czwartek 21 września 2017 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach  odbyła się kolejna edycja „Śląskich Asów”. Podczas uroczystości wyróżnieni zostali najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, a także laureaci i finaliści olimpiad oraz konkursów przedmiotowych. Wród 148 uczniów z 57 szkół województwa śląskiego  znalazł się nasz uczeń - Maciej Bodzioch - finalista Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej.

   Z rąk prorektora ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszarda Koziołka otrzymał on list gratulacyjny JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka. Maciek wysłuchał ponadto wykładu interaktywnego pt. „W głębi serca – interdyscyplinarność, czyli serce, robot i ja”, który wygłosił dr inż. Piotr Sindera. Wykład połączony był m.in. z pokazem sekcji serca wykonanej z wykorzystaniem robota chirurgicznego Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu

  • Biblioteki Szkolne Online

  • Miło nam poinformować, że biblioteka działająca w naszej szkole, w roku szkolnym 2016/17 dołączyła do grona najaktywniejszych bibliotek szkolnych w kraju, promując swoją pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa na ogólnopolskim blogu edukacyjnym „Biblioteki Szkolne Online” http://biblioteki-szkolne.blogspot.com

  • Najwszechstronniejszy sportowiec!

  • Uczennica klasy II e Technikum nr 2 Wiktoria Kosmowska, została uznana za najwszechstronniejszego sportowca wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017.

   Gratulujemy!

  • Podsumowanie współzawodnictwa sportowego tyskich szkół

  • 13 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego tyskich szkół, organizowanego przez Szkolne Towarzystwo Sportowe w Tychach.

   W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła w kategorii dziewcząt zajęła IV miejsce w klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych. Na sukces złożyły się wysokie miejsca zdobyte przez dziewczęta w zawodach sportowych:

   - piłka ręczna – I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie, II miejsce w województwie,

   - szkolna liga lekkoatletyczna – II miejsce w powiecie,

   - koszykówka – III miejsce w powiecie,

   - piłka siatkowa – IV miejsce w powiecie.

   Iwona Szyroki z klasy II h otrzymała podziękowania za włączenie się w organizację zawodów – sędziowanie.

   Podziękowania otrzymała również  Pani Dyrektor Anna Chrobaczek oraz nauczycielki wychowania fizycznego, pani Barbara Frączek i pani Elżbieta Jakubczyk za zaangażowanie w przygotowanie rozgrywek sportowych, organizowanych przez Szkolne Towarzystwo Sportowe w Tychach.

  • Wyróżnienie naszego ucznia w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym!

  • Mamy powód do dumy – uczeń klasy drugiej, Konrad Sojka (klasa druga technik reklamy) zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym, organizowanym przez OPP: „Zaprojektuj Logo Ośrodka”.

   Wśród prac nadesłanych z całej Europy praca Konrada wyróżniła się oryginalnością i wzbudziła zainteresowanie jury oceniającego prace. Uroczysta gala wręczenia nagród i podsumowania konkursu, organizowanego  pod honorowymi patronatami Stowarzyszenia Polski Komitet Narodowy UNICEF oraz Prezydenta Miasta odbędzie się na Uczelni Wyższej Humanitas 26 maja w piątek o godz. 17.00.

  • Srebrne medale w piłce ręcznej!

  • W dn. 11.04.2017 r. w Gliwicach odbyły się zawody finałowe licealiady województwa śląskiego w piłce ręcznej dziewcząt organizowane przez Śląski Szkolny Związek Sportowy.

   Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. Wygrana w pierwszym meczu z IX LO im. C. K. Norwida Częstochowa zapewniła ZS nr 2 Tychy udział w meczu o mistrzostwo województwa. Drugie spotkanie Nasze dziewczyny przegrały z ZSTI -XI LOS Gliwice i ostatecznie zajęły w turnieju II miejsce.

   Srebrne medalistki z ZS nr 2 to:

   Wiktoria Kosmowska - kapitan, Karolina Kawalec, Iwona Szyroki, Adrianna Mazurczyk, Karolina Brodacka, Justyna Mularczyk, Aleksandra Gołębiowska, Karolina Polańska, Paulina Kosiecka, Roksana Smolec.

   Opiekun/trener: Barbara Frączek

  • Zwycięski półfinał Licealiady - piłka ręczna

  • W dniu 24.03.2017 r. w Chorzowie odbyły się zawody półfinałowe licealiady  w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna (ZS nr 2) wygrała i zapewniła sobie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11.04.2017 r. w Gliwicach.

   Skład zespołu:

   Wiktoria Kosmowska - kapitan, Karolina Kawalec, Iwona Szyroki, Adrianna Mazurczyk, Karolina Brodacka, Justyna Mularczyk, Aleksandra Gołębiowska, Mirela Kościańska, Wiktoria Torous.

   Opiekun/trener: Barbara Frączek

  • IX Śląski Konkurs wiedzy o podatkach

  • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych konkursach przedmiotowych. Jednym z nich był IX Śląski Konkurs wiedzy o podatkach.

    Zorganizowała go Śląska Izba Doradców Podatkowych.  Konkurs ten przebiegał w kilku etapach. Pierwszy z nich polegał na napisaniu pracy na jeden z wybranych tematów. Prace te zostały przekazane do organizatora i tam następowała kwalifikacja uczestników do następnego etapu. Ten kolejny etap rozgrywany był w budynku Uniwersytetu Śląskiego. Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy (a było ich 87) rozwiązywali test, a później 25 z nich „dostało” się do finału tego wojewódzkiego konkursu. Wśród tych 25 szczęśliwców byli także: Maciej Bodzioch oraz Patryk Osuch, uczniowie klasy 3 e Technikum nr 2 w Tychach.

  • Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce

  • Pod hasłem „Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce” odbył się, organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, ogólnopolski konkurs „II Przegląd Słowa”. Zmagania konkursowe obejmowały trzy konkurencje: recytacja, czytanie interpretacyjne oraz pisanie wierszy. W tej właśnie trzeciej kategorii sukces odniosły nasze szkolne poetki. I miejsce zdobyła Laura Kolasa z klasy IV e,  a miejsce III - Nadia Nogaś z IIIe. Serdecznie dziewczynom gratulujemy i zachęcamy do dalszych prób literackich. 

  • XVI Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie

  • W dniu 1.03.2017r. w Grudziądzu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorek zorganizowane przez MKS Start Grudziądz. W zawodach wystartowało 126 zawodniczek z 62 klubów reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich. Udział w ww. mistrzostwach wzięła także uczennica naszej szkoły – Wiktoria Jamborek  (kl. Ia) zajmując III miejsce w swojej kategorii wagowej.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Maciej Bodzioch z 3E w Młodzieżowej Radzie Miasta

  • 10 listopada br. odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Tychy. Podczas posiedzenia w sali sesyjnej Urzędu Miasta Tychy, 20 radnych wybrało spośród siebie przewodniczącego – Urszulę Komisarczyk, zastępców – Macieja Bodziocha z Zespołu Szkół nr 2, Piotra Golemę i Kamila Piekorza oraz sekretarza – Mateusza Raczka.

    

   Członkami Młodzieżowej Rady Miasta Tychy są uczniowie 8 szkół, które wyraziły chęć udziału w tym projekcie. Są to:  I Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida, III Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego, Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka, Zespół Szkół nr 2, Zespól Szkół nr 6, Zespół Szkół nr 7 i Technikum TEB Edukacja.

    

    (fot. Sylwia Witman, tychy.pl)

  • Nakręcamy pomoc dla Zosi- Fundacja Stonoga

  •  Przez cały rok szkolny 2015/2016 młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami zbierała nakrętki w akcji "Nakręcamy pomoc dla Zosi". Uzbieraliśmy półtora worka nakrętek. Cieszymy się, że w taki prosty dla nas sposób możemy komuś pomóc.

  • Stop uzależnieniom

  • Nasze gimnazjum G12 w składzie: Przybulski Mirosław, Lisiński Eustachy, Maćko Damian zajęli VII miejsce w XIII edycji powiatowego konkursu z zakresu profilaktyki uzależnień "STOP UZALEŻNIENIOM" organizoweanego w ramach akcji "Bezpieczne Tychy- dość milczenia".  

  • Certyfikat- Biblioteka na medal

  • Biblioteka działająca w naszej szkole, w roku szkolnym 2015/16 dołączyła do grona najaktywniejszych bibliotek szkolnych w kraju, promując swoją pracę na rzecz rozwoju czytelnictwa na ogólnopolskim blogu edukacyjnym „Biblioteki Szkolne Online”.

  • Bazgroł 2016- konkurs literacko- plastyczny

  • Nadia Nogaś zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie literacko- plastycznym "Bazgroł 2016" pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

  • 1050 Rocznica Chrztu Polski- konkurs fotograficzny

  • Mirosław Przybulski zajął II miejsce w międzygimnazjalnym konkursie fotograficznym "1050 Rocznica  Chrztu Polski"

  • Urodziny ze smakiem - IX edycja

  • Pierwsze miejsce Katarzyny Augustyniok z 3T w konkursie fotograficznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach...

  • "Korrida-corrida 2016"

  • 15 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XI Powiatowych Igrzyskach Ortograficznych "Korrida-corrida 2016", organizowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Tychach.

   Drużyna Technikum nr 2 w składzie: Daria Długajczyk i Maciej Bodzioch (uczniowie klasy 2e), zajęła III miejsce ( na 9 drużyn z tyskich szkół ponadgimnazjalnych). Igrzyska składały się z czterech etapów, podczas których nasi uczniowie musieli się wykazać znajomością zasad ortograficznych, refleksem i spostrzegawczością. Gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku.

  • Laureatka rejonowego konkursu na kartkę wielkanocną z życzeniami świątecznymi zredagowanymi w języku obcym

  • Izabela Medoń- uczennica klasy IIIc  Gimnazjum- zdobyła już po raz drugi I miejsce w rejonowym konkursie na kartkę wielkanocną.

   Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół nr 5 w Tychach. Tym razem nagrodzono kartkę z życzeniami w j. niemieckim. Dnia 13.04.2016 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Izie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Uśmiech.

  • Świat zmieniają zawodowcy- konkurs literacki

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

   Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Laureaci konkursu "Wyprawa po przyszłość"

  • 24 marca 2016 roku zwycięzcy konkursu "Wyprawa po przyszłość" otrzymali w Urzędzie Miasta Tychy dyplomy i nagrody.

   Z naszej szkoły byli to uczniowie z kierunku reklamy:

   - Magdalena Mędrysa,

   - Paweł Bania,

   - Michał Nguyen-Duy,

   - Jan Szewczyk,

   - Marek Żernik.

    Jeszcze raz gratulujemy. RK

  • II Sympozjum "Oblicza Wolontariatu"

  • Szkolne Koło Wolontariatu z naszej szkoły otrzymało podziękowanie za udział w II Sympozjum "Oblicza Wolontariatu"

  • X Karnawał Języka Polskiego

  • Dnia 9 lutego 2016 roku odbył się X Karnawał Języka Polskiego, w którym jedna z naszych uczennic - Karolina Iciek z 4T zdobyla wyróżnienie. Natomiast uczniowie klasy 2E otrzymali podziękowania za udział w imprezie.

  • Konkurs "Wyprawa po przyszłość"

  • W konkursie dla młodzieży ponadgimnazjalnej "Wyprawa po przyszłość" na dwunastu zwycięzców, aż pięciu jest z naszej szkoły!

   Oto oni:

   * klasa 2r:

   - Magdalena Mędrysa,

   - Jan Szewczyk,

   - Paweł Bania;

   * klasa 3r:

   - Michał Nguyen-Duy,

   - Marek Żernik.

   Konkurs został zorganizowany pod patronatem:
   - Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych,
   - Prezesa Podstrefy Tyskiej KSSE,
   - Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach,
   - Miejskiego Zarządu Oświaty w Tychach.

   Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  • Certyfikat AIESEC POLSKA

  • W styczniu gościliśmy wolontariuszy z Chin, Kostaryki oraz Turcji. W czasie prelekcji przybliżyli naszej społeczności szkolnej kraje, z których pochodzą, kulturę i zainteresowania. Dzięki wolontariuszom, w trakcie rozmów oraz wspólnego spędzania wolnego czasu, nasi uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe.

  • Zwycięstwo Zespołu Szkół nr 2 w piłce ręcznej dziewcząt!

  • Wyniki zawodów miejskich w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

   Preeliminacje 04.11.15 Gospodarz ZS nr 4

   ZS nr 7 – TEB                     20 : 11

   Eliminacje 16.11.2015  Gospodarz ZS nr 4

   ZS nr 2 – II LO                    28 : 2

   II LO – ZS nr 7                     5 : 10

   ZS nr 2 – ZS nr 7                28 : 3

   Półfinały 04.12.2015 Gospodarz ZS nr 6

   ZS nr 6 –  ZS nr 7                22 : 7               

   I LO  –   ZS nr 6                    8 : 28

   ZS nr 7  –  I LO                   12 : 12

   Półfinały 04.12.2015  Gospodarz ZS nr 4

   ZS nr 5 – ZS nr 1                 16 : 13

   ZS nr 1 – ZS nr 2                   5 : 23

   ZS nr 2 – ZS nr 5                 17 : 11

   Finały 16.12.2015 Hala Sportowa ul.Piłsudskiego

   ZS nr 2 – ZS nr 7                  31 : 5  

   ZS nr 5 – ZS nr 6                  17 : 18                                                  

   mecz o III miejsce       ZS nr 5 – ZS nr 7                           21 : 10  

   FINAŁ                          ZS nr 2 – ZS nr 6                       19 :7

   KOLEJNOŚĆ :

   1. ZS nr 2
   2. ZS nr 6
   3. ZS nr 5
   4. ZS nr 7
   5. I LO
   6. ZS nr 1
   7. II LO8.TEB Edukacja